FOTO/ Dostojanstven odlazak

Iranci osvojili bod, pa ostavili pismo u svlačionici: Postalo je viralno

Sport22.06.26, 10:40h

Iranci osvojili bod, pa ostavili pismo u svlačionici: Postalo je viralno
- Od drevne Perzije prije hiljadu godina do civiliziranog Irana danas, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv. Hvala ti, Los Angelese, na gostoprimstvu. Stigli smo ponosno, takmičili se časno, a odlazimo dostojanstveno - napisali su

 

 

Iran je u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva remizirao s Belgijom u Los Angelesu odigravši utakmicu bez pogodaka.

 

Obje reprezentacije uoči trećeg kola imaju po dva boda i šanse da se plasiraju među 32 najbolje selekcije, prenosi Faktor.

 

Dolazak Irana na ovogodišnji Mundijal privukao je mnogo pažnje, naročito što utakmice igraju u Sjedinjenim Američkim Državama, zemljom s kojom su u ratu.

 

Zbog toga je baza Iranaca smještena u Meksiku, odakle putuju na utakmice, a odmah nakon posljednjeg sudijskog zvižduka napuštaju SAD.

 

Iranci su nekoliko puta kritikovali protokole, uz poruku da se njihova reprezentacija bori s izazovima koje nijedna druga reprezentacija na turniru nije morala istrpjeti.

 

Unatoč svemu, Iranci dostojanstveno predstavljaju svoju zemlju, a poslije utakmice s Belgijom u Los Angelesu igrači i stručni štab ostavili su pismo u svlačionici:

 

- Od drevne Perzije prije hiljadu godina do civiliziranog Irana danas, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv. Hvala ti, Los Angelese, na gostoprimstvu. Stigli smo ponosno, takmičili se časno, a odlazimo dostojanstveno - napisali su Iranci.

 

U pismu su također zahvalili hiljadama iranskih navijača koji su im dali "srce, glas i dušu" s tribina, a poruku su zaključili pozivom na mir, poštovanje i prijateljstvo među svim narodima.
Osim toga, spomenuti su i hashtagovi #168 i #minab, koji se odnose na broj poginulih djevojčica u raketiranju škole u gradu Minabu krajem februara, tokom napada SAD-a i Izraela na Iran.

 

Nakon 2:2 protiv Novog Zelanda u prvom kolu, remi bez golova protiv favorizirane Belgije ostavio ih je u igri za historijski prolazak u šesnaestinu finala.

 

 

(Faktor.ba/DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook