Mladić koji se prije nekoliko dana zakačio za automobil i skijao glavnom gradskom saobraćajnicom u Sarajevu, kažnjen je, zajedno s vozačem automobila, sa 400 KM zbog ugrožavanja sigurnosti u saobraćaju.
Riječ je o bh. državljanima koji žive u inostranstvu. Snimak skijanja glavnom cestom u Sarajevu objavljen je i na društvenim mrežama, prenosi Oslobođenje.
Snimak prikazuje muškarca koji se zakačio za stražnji dio automobila s otvorenim gepekom te se vozio na skijama. Iako je vožnjom na skijama stvarao problem drugim vozačima, to ga nije spriječilo da nastavi.
U međuvremenu se oglasio i sami "skijaš", Benjamin Godinjak. Podijelio je video skijanja na Instagramu, uz objašnjenje:
- Ne možeš mrtvacu objasniti šta je život. Isto kao što ne možeš nekima objasniti da auta nisu usporavala zbog mene - nego sam ja usporavao zbog auta ️ Ovaj video je demant medijima koji kažu da sam usporavao saobraćaj. Da, bilo je opasno. Ali iz moje perspektive - nimalo. Cijeli život se profesionalno bavim skijanjem i tačno znam gdje su mi granice. Ovo nije bila ludost nego kontrolisan potez iz iskustva - napisao je.
- Objavljujem tek sada, jer cilj nikad nije bio Instagram, pregledi niti pažnja (nisam taj tip). Ovo je bilo ispunjenje dječačkog sna - jednom u životu, i to je to. Da razjasnimo i ovo: kažnjeni smo, i neka smo - dodao je.
Naveo je da su službenici iz PS Novo Sarajevo bili maksimalno korektni.
- Naučili smo lekciju. Imali su, vjerovatno, osnova da nas kazne mnogo više, ali nisu - jer nemamo prekršaje, nismo pod dejstvom opojnih sredstava i bilo je jasno da nismo divljaci, nego da je u pitanju performans. Ovo se radi jednom. Nećemo ponoviti. I ne preporučujemo nikome da pokuša isto. Za mene - san ostvaren. Za grad - trenutak koji će se pamtiti, poručio je.
Zahvalio se KJKP RAD na dobro pripremljenim stazama, ali i ljudima koji su se javili da pomognu u sakupljanju novca za plaćanje kazne.
Podsjećamo da MUP Kantona Sarajevo kažnjava ovakvo ponašanje, jer ulice nisu sigurna ski staza zbog drugih učesnika u saobraćaju.
Zbog ugrožavanja sigurnosti u saobraćaju kazne su i do 400 KM.
(Oslobodjenje.ba/DEPO PORTAL/au/Foto: Screenshot)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook