Igor Radojičić

Dodika polako svi napuštaju: Nekadašnji SNSD-ov gradonačelnik Banjaluke dogovorio saradnju sa SDS-om

Front17.04.25, 19:41h

Dodika polako svi napuštaju: Nekadašnji SNSD-ov gradonačelnik Banjaluke dogovorio saradnju sa SDS-om
- Ponovljeno je opredjeljenje oba politička subjekta za opoziciono djelovanje u RS i potreba za promjenom i vlasti i sistema u RS. Zajednički je naglašeno opredjeljenje za usaglašen nastup opozicionih stranaka - navodi Radojičić

Igor Radojičić, bivši gradonačelnik Banjaluke i nekadašnji član SNSD-a, saopćio je u objavi na svom Facebook profilu da je dogovorena saradnja sa SDS-om, čime se povećava opozicija u Republici Srpskoj.

 

Naime, Radojičić je nakon napuštanja SNSD-a osnovao Nezavisni pokret "Svojim putem", a čija je delegacija danas razgovarala sa delegacijom SDS-a u Banjaluci.

 

- Delegacije su predvodili predsjednici Milan Milićević i Igor Radojičić. Ponovljeno je opredjeljenje oba politička subjekta za opoziciono djelovanje u Republici Srpskoj i potreba za promjenom i vlasti i sistema u Republici Srpskoj. Zajednički je naglašeno opredjeljenje za usaglašen nastup opozicionih stranaka na predstojećim Općim izborima 2026. godine. SDS i Nezavisni pokret utvrdit će u narednom periodu oblike i platformu za bližu saradnju i zajedničko djelovanje - naveo je Radojičić.

 

 

O ovom sastanku oglasio se i Milan Miličević, predsjednik SDS-a koji je, između ostalog, poručio da u Nezavisnom pokretu “Svojim putem” vide snažnog partnera sa političkim iskustvom i stručnošću koja je potrebna Republici Srpskoj.

 

- Stabilna, snažna i ekonomski nezavisna Republika Srpska sa jakim prijateljima u svijetu je naš zajednički cilj - poručio je Miličević naglašavajući da je na današnjem sastanku razgovarano o aktuelnoj i budućoj saradnji.

 

 

(DEPO PORTAL/au)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook