U eksploziji automobila koja se dogodila u četvrtak navečer u beogradskoj općini Zemun, u blizini Pupinovog mosta, poginuo je Nenad Blagojević (48), višestruko osuđivan za teška kaznena djela.
Prema neslužbenim informacijama, u prednjem dijelu njegovog Mercedesa, ispod papučice za gas, bila je podmetnuta bomba, koja se aktivirala tokom vožnje.
Od zadobivenih ozljeda, muškarac je preminuo na mjestu nesreće.
![]()
Novinari srpskog lista "Novosti" su na mjestu eksplozije zatekli izgorjeli automobil, čiji je prednji dio bio potpuno uništen. Očevici nesreće kažu da se detonacija čula u cijelom naselju, a dijelovi automobila su se razletjeli po raskrižju.
Blic neslužbeno doznaje da je bomba bila aktivirana daljinskim upravljačem, najvjerojatnije iz neposredne blizine.
Pored toga navodi da je Blagojević živio u Zemunu, a da je porijeklom iz BiH.
"Inače, stradali Nenad Blagojević imao je deblji kriminalni dosje. Bio je tri puta osuđivan za teška kaznena djela - ubistvo, pokušaj ubistva i nanošenje ozljeda. Također, privođen je i zbog nelegalnog posjedovanja oružja, iznude i drugih kaznenih dijela", pišu Novosti.
(FENA/md)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA - Portal Depo.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Depo.ba!