
Odlučujući o prijedlogu Tužilaštva Bosne i Hercegovine za ukidanje  pritvora i određivanje mjera zabrane, Sud Bosne i Hercegovine jučer je  donio rješenje kojim se optuženom Davoru Elezu ukida pritvor i određuju  mjere zabrane.
 
 Njemu je zabranjeno napuštanja boravišta i putovanja, sastajanja s  određenim osobama, a obaveza mu je javljanje nadležnoj policijskoj  stanici, dva puta sedmično. Izrečene mjere zabrane mogu trajati dok za  tim postoji potreba odnosno do drugačije odluke Suda, a kontrola  opravdanosti vršit će se svaka dva mjeseca. U slučaju da optuženi  prekrši izrečene mjere zabrane, može mu se odrediti mjera pritvora.
 
 Optužnica tereti Davora Eleza za krivično djelo organizirani kriminal u  vezi s krivičnim djelom pranje novca, u sticaju s krivičnim djelom  zločinačka organizacija u vezi s krivičnim djelom razbojništvo, saopćeno  je iz Suda BiH.
 
 Podsjećanja radi, na ročištu za izjašnjenje o krivnji u predmetu Darko  Elez i drugi pred Odjelom II za organizirani kriminal, privredni  kriminal i korupciju Suda Bosne i Hercegovine, optuženi Davor Elez  izjasnio se da nije kriv.
 
 Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je 4. septembra 2013. godine optužnicu u  predmetu Darko Elez i drugi kojom se optuženi Davor Elez tereti za  krivično djelo organizirani kriminal u vezi s krivičnim djelom pranje  novca, u sticaju s krivičnim djelom zločinačka organizacija u vezi s  krivičnim djelom razbojništvo.
 
 Sud Bosne i Hercegovine je 3. marta ove godine donio rješenje u predmetu  Darko Elez i drugi kojim se postupak u odnosu na optužene: Bojana  Cvijana, Benana Dorića, Muhameda Ramića, Seada Robovića, Edina  Ahmetspahića, Ljubišu Lalovića, Marka Krajišnika, Dejana Vukosavljevića,  Nermina Tahirovića, Elviru Kajević, Azema Kajevića, Elvisa Zlatića,  Admira Ahmetspahića, Mehmeda Kajevića, Slobodanku Tošić, Dragana  Vujičića, Vladana Parađinu, Dragana Jevtovića, Benjamina Halilovića,  Dragana Obućinu, Anesa Kurbegovića, Slavišu Bobara, Mladena Mićića,  Davora Mandića i Himzu Ćatu razdvaja, te će se ubuduće voditi pod  oznakom Bojan Cvijan i drugi, dok se postupak u odnosu na optužene Darka  Eleza, Davora Eleza, Branimira Minića, Vladimira Pandurevića, Vasu  Ljubibratića, Milosava Veskovića i Milana Mitića nastavlja voditi pod  oznakom Darko Elez i drugi.
(FENA/dg)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook
