VIDEO/ DOBRO IZDANJE U DRUGOM POLUVREMENU

Hajrović spasio Zmajeve: BiH remizirala s Austrijom 1:1

Sport31.03.15, 22:26h

Fudbalska reprezentacija BiH odigrala je neriješeno 1-1 protiv selekcije Austrije na Ernst Happel stadionu u Beču.

Selektori Koller i Baždarević odabrali su sljedeće sastave:

Austrija: Ozcan, Dragović, Suttner, Wimmer, Klein, Alaba, Junuzović, Baumgartlinger, Arnautović, Sabitzer, Janko.

BiH: Begović, Mujdža, Bičakčić, Spahić, Zukanović, Vršajević, Hadžić, Medunjanin, Hajrović, Pjanić, Džeko.

Domaći su krenuli nešto agilnije u samom početku, no prvi udarac zabilježili su Zmajevi. Hajrović je zaprijetio dalekometnim udarcem, ali je pucao ravno u Ozcana.

Junuzovićev pokušaj sa vrha šesnaesterca iz 11. minute završio je pored gola.

U 15. minuti Spahić pravi oštar prekršaj. Slobodan udarac je izveo Zlatko Junuzović, no Asmir Begović bio je siguran.

Zukanović je sa lijeve strane odlično centrirao za Pjanića, no Mali princ nije uspio glavom postići jubilarni deseti gol u dresu reprezentacije u 19. minuti.

Poveli su Austrijanci na poprilično jednostavan način u 34. minuti. Junuzović je asistirao za Marca Janka, a Bičakčić i Mujdža nisu uspjeli zaustaviti bivšeg fudbalera Red Bull Salzburga, koji je imao dovoljno vremena i prostora da matira golmana Begovića.

Marc Janko 1_0 _ Austria - Bosnia-Herzegovina... by Sport-Today-2014

Osim tog pogotka, nije bilo većih uzbuđenja u prvom poluvremenu.

Na početku nastavka, Šunjić mijenja Spahića, a Bešić ulazi umjesto Pjanića.

Već poslije tri minute, Zmajevi izjednačavaju! Bešić je proslijedio do raspoloženog Hajrovića, a ovaj lijevom nogom plasira loptu u donji lijevi ugao golmana Ozcana i postiže treći gol u dresu naše selekcije.

Izet Hajrovic 1_1 _ Austria - Bosnia... by Sport-Today-2014

Isti igrač pucao je u 65. minuti iskosa sa lijeve strane. Domaći golman ovaj put nije imao problema.

Fenomenalnu šansu propušta Džeko samo minutu kasnije. Zukanović je centrirao sa lijeve strane, a Džeko je sa svega nekoliko metara zamalo zatresao mrežu.

Treba spomenuti kako je Semir Štilić ušao u igru umjesto Medunjanina, Vršajevića je zamijenio Ibišević, a Prcić je zamijenio Hadžića. Nešto kasnije, Tino Sušić je ušao umjesto Hajrovića.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnih prilika pa je prijateljski meč u Beču završen rezultatom 1-1.