SJAJNA FORMA BH. KAPITENA

Džeko s dva gola donio pobjedu Cityju

Sport27.09.14, 20:24h

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko bio je dvostruki strijelac za Manchester City u gostujućoj pobjedi protiv ekipe Hulla sa 4:2, u 6. kolu engleske Premier lige

Džeko je bio strijelac drugog i trećeg gola za svoj tim (11. i 68. minuti), a u strijelce su se još upisali Sergio Aguero (7.) i Frank Lampard (88.).

Nakon utakmice Džeko je izjavio da je to bila teška utakmica za njegov tim, u kojoj su došli do važne pobjede.

- Pokazali smo karakter, ovo je velika pobjeda za nas. U zadnje dvije utakmice sam postigao četiri gola i nadam se nastavku ovog niza - kazao je Džeko.

Ekipa Mancheser Cityja na tabeli zauzima treće mjesto sa 11 bodova, iza prvoplasiranog Chelsea sa 16 i Southamptona sa 13 bodova.