Video / Odigrane utakmice Lige prvaka

Pjanićeva Roma pregazila CSKA, Džekin City u finišu poražen od Bayerna

Sport17.09.14, 22:51h

Večeras je odigrano prvo kolo Lige prvaka u grupama E,F,G i H. Bayern je u derbiju savladao Manchester City rezultatom 1:0, a pobjedonosni gol postigao je Boateng u 90. minuti.

Kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko odigrao je svih 90. minuta susreta, imao je nekoliko izglednih prilika ali je utakmicu završio bez postignutog pogotka. Džeko je u 41. minuti zaradio žuti karton, javlja Oslobođenje.

Roma, za koju nastupa naš reprezentativac Miralem Pjanić, pregazila je večeras u Rimu ekipu CSKA rezultatom 5:1. Roma je povela golom Iturbea u 6. minuti, da bi četiri minute kasnije na 2:0 povisio Gervinho. U 20. minuti već je bilo 3:0 a strijelac trećeg gola bio je Maicon. Do kraja prvog poluvremena Roma je postigla i četvri gol a strijelac je ponovo Gervinho u 31. minuti. Na 5:0 povisio je Ignashevich autogolom u 50. minuti. Konačnih 5:1 postavio je Musa u 82. minuti.

Pjanić je odigrao svih 90. minuta.

Porto je u večerašnjoj utakmici deklasirao BATE Borisov sa 6:0. Strijelci za porto su bili Brahimi 5,32 i 37. minuta, Martinez u 32, Adrina 61. i Aboubakar u 76. minuti.

Chelsea je u Londonu podijelio bodove sa ekipom Schalkea odigravši 1:1. Plavci su poveli golom Fàbregasa u 11. minuti, a Huntelaar je postigao izjednačujući pogodak u 62. minuti.

Barcelona je minimalnim rezultatom slavila protiv APOEL-a, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Pique u 28. minuti.